fbpx

Nuotykingi skaitiniai

01
Sau 2020

Tipsai atvykstatiems į Saudo Arabiją

  • Į viską žiūrėkite ramiai. Jie tikrai civilizuoti. Oro uoste neteks laukti ilgose patikrose ir kratymuose. Visur būsite su pagarba priimti ir palydėti, šimtus kartų greičiau nei atvykstantys musulmonų piligrimai. 
  • Taip pat, nenustebkite, jei lėktuve, iki Saudo Arabijos, jūs būsite kitoks nei daugelis skrendančių. Meką per Hadžos laikotarpį (vienos didžiausių pasaulyje religinių apeigų, vykstančių kartą metuose, penkias dienas) aplanko apie 2 milijonus piligrimų, tad jų srautai, iš viso pasaulio, yra milžiniški, tačiau minios plūsta ištisus metus, nes kiekvienas musulmonas bent kartą gyvenime turi aplankyti Meką. Šįkart mums besileidžiant, apie valandą laiko buvome skambioje meditacijoje, kurioje kirgizijos musulmonai pranešė Dievui, kad jie keliauja. Dar dabar ausyse skamba nenutrūkstanti melodija. 
Laukiam bagažo. Raskite A. Juknevičių!
  • Atvykus įsigykite vietinę SIM kortelę. Jos geriau neišmeskite ir kai išvykstate arba  įsidėmėkite iš kokio operatoriaus įsigijote, nes nežinia, kada teks sugrįžt. Pasirodo, kad viena SIM vienam telefonui. Daugiau numerių negali turėti ir esi pririštas prie to tinklo net jei tą kortelę išmetei, taip kaip padarėme mes grįžę į LT, prieš porą mėnesiu. Dabar atvykus porą valandų aiškinomės, koks buvo mūsų ryšio operatorius, nes tik jis gali panaikiti prieš tai buvusį numerį, kad įsigytum kitą. Žodžiu, su nuotykiais, bet finale mums pavyko! Kaina apie 33 eur., 10 GB, naršymas soc. tinkluose neribotas. Rekomenduojame STC operatorių, jis čia geriausiais.
SIM kortelių įsigijimo procedūra. Ji gan ilga. Reikia paso, vizos. Jie patys įdeda kortelę ir pajungia. Viskas veikia puikiai. Rekomenduojame įsigyti STC operatorių. Jis čia geriausias.
  • Oras šiltas tiek dienom, tiek naktim. Aišku, laukia ir vėsesnių dienų ir naktų šiaurinėje dalyje, bet kad ir kaip ten būtų, moterys, neimkite trumpų sijonų, šortų, suknelių ir maikučių ant petnešėlių, aptemptų rūbų, nes tiesiog nebus, kur jų apsirengti. Tokios tradicijos. O į šiaurinę Saudo Arabijos dalį pasiimkite šiltų arba termo rūbų 🙂
Labai laukiau fotnano, t.y. tos akimirkos kai jis iššaus. Nesulaukiau.
Krantinė, kurioje vietiniai renkasi saulės palydėt, su šeima arbatos atsigert ir, kaip ir mes, pažiūrėt į fontaną, kurio tą vakarą nesulaukėm.
  • Jei kada planuosite švęsti Naujus metus Saudo Arabijoje, tai tik primenam, kad jų čia nėra. Žinoma, nežinia, kiek ilgam, nes viskas šalyje laisvėja, paprastėja. Naujų metų išvakarėse, vietinio restorano darbuotojas sakė, kad gal kitais metais jau bus ir fejerverkai. Šįkart, nebuvo nė menkiausio pokšt. 
Naujų metų stalas
Mūsų Nauji metai su Nuotykių Fabriko ištikimiausiais!
  • Alkoholis, čia ne brolis, tad ne faktas, kad net pačiame europietiškiausiame viešbutyje jo gausite. Tai arba atsivežat savo ir geriat kambary, arba mėgaujatės mojito iš sulčių. Labai geras poilsis organizmui! Bet jei geriate tik dėl skonio, tai parduotuvėse yra nealkoholinio alaus. 
Nealkoholinis kokteilis. Tobulas.
Legalūs svaigalai: šiša.
  • Ne viskas veikia, tad kai kurių turistinių objektų tiesiog nepamatysite, nes jie uždaryti rekonstrukcijoms iki 2020 spalio. Saudo Arabija dar ruošiasi pasauliui. Tad nenustebkite, jog vyksta labai daug statybų tiek miestuose, tiek šalia jų. O mums vakar net nepavyko pamatyti didžiausio fontano pasaulyje Jeddah mieste. Nors vietiniai sakė, kad 18 h. jis tikrai iššaus į viršų, tačiau laikas vis ilgėjo, o abejonės, ar jis iš vis iššaus didėjo. Pralaukę apie 40 min. nusprendėme negaišti laiko. Tačiau, net neabejojame, kad kai normaliai sutemo jis tikrai buvo paleistas. Aną kartą, kai buvome apie 12 nakties jis veikė, tad jei turėsite kantrybės ir laiko atvažiuokite kuo vėliau.
Prie Al Wahbah kraterio.
Lankytojų- nei vieno. Tiesiog laisvė! Fotografuokis kur nori, nieks nieko neužstoja, nesimaišo, o vaizdas fantastiškas!
Mes galvojam, kad esam pirmieji lietuviai prigulę šitam krateryje. Guliu ant druskos.
  • Meka. Į ją tikrai nepakliūste. Būsite apsukti arba pasukti kita kryptimi dar likus 30 km. iki jos. Pareigūnas mūsų net paprašė parodyti google maps, kur vykstame. Pamatęs, kad judame link Mekos, nors mūsų tikslas nebuvo Meka, liepė važiuoti kitu keliu. 
  • Visada šalia savęs turėkite pasą ir vizą. Jų prireiks nuo vietinės SIM kortelės įsigyjimo iki pareigūnų patikrinimo važiuojant keliu. 
  • Valiutos kursas, šiuo metu apie 4.12 už eurą. 

O dabar laukiame atvykstančių Dakaro fanų, nes komandos jau renkasi, bivuakai surinkinėjami, scenos statomos, šviesos jungiamos! Važiuojam!

Tags are not defined