fbpx

Nuotykingi skaitiniai

31
Spa 2019

Tai apie ką ta Saudo Arabija?

arba netikėkit Google!

Mano patirtis ir atsakymai į dažniausiai Google užduodamus klausimus apie Saudo Arabiją:

  1. Ar Saudo Arabija saugi šalis? Vienareikšmiškai taip. Jie yra pasiruošę padėti, o ne teisti. Elementarus pavyzdys nutikęs važiuojant šalia dykumos. Išsukom iš kelio pamatę bandą kupranugarių. Normalu, kad žavi ši egzotika, tad puolėmė fotografuoti. Paskui šalia bandos atsirado ir piemuo, kuris vaikė į kelią išbėgusius gyvulius. Viską fotkinom, filmavom ir staiga dideliu greičiu su mirgalkėm prilekia policijos automobilis. Ir šalta, ir karšta, ir prakaitas, ir baimė: kas dabar bus? Jie mandagiai su šypsenom pasisveikino, paklausė, ką veikiam, palinksėjo ir pradėjo važiuoti link piemens, liepdami sekti juos. Sustojo. Mes irgi stovim, čiut kvėpuojam. Tuomet pro langą pamoja vienas iš pareigūnų liepdamas ateiti.  Aha, ok. ir kas bus? Ogi fotosesija. Pareigūnai mums liepė fotografuoti, t.y. jie liepė piemeniui pozuoti. O mums jau prasisusko galvoje visas kalėjimo scenarijus, kratos ir kartuvės. Išvada: atsipalaiduok, jie irgi žmonės, jiems taip pat įdomūs turistai, jiems rūpi, kad mes jaustumėmės gerai. Ir tai nuoširdžiai jaučiasi, nes ne vienas sutiktas žmogus paklausė kelintą kartą atvykstame į Saudi, o išgirdę atsakymą, plačiai nusišypsodavo, pasveikindavo atvykus, rekomenduodavo ką aplankyti arba tiesiog pasimėgauti laiku.
    Beje, dar apie saugumą: vieną naktį miegojom mašinoj pakelėj. Niekas nežadino, neiškvietė policijos, nepasodino į kalėjimą ir neištrėmė iš šalies. Žodžiu, nelabai kam pasirodėm įdomūs, nes pakelėj ne vieni mes. Toks vaizdas gana įprastas. Važiuojant keliu, tikrai, kas kelis šimtus metrų pamatysite sustojusį automobilį: ar dėl maldos, ar dėl pramogos per daug nesigilinome. 
  2. Kuo žymi Saudo Arabija? Saudi žymiausia tuo, jog išgauna daugiausia naftos pasaulyje, taip pat dėl Islamo religijos šaknų, kur plūsta visi pasaulio musulmonai bent kartą gyvenime aplankyti savo pranašo Mahometo žemių: Mekos ir Medinos. Nors į Meką, jei esi ne musulmonas nepateksi, tačiau tikrai būsi pamatęs, nes kiekvienam viešbutyje pagrindinis kanalas: tiesioginė transliacija iš Mekos, o išnuomotame automobilyje visada gausi priminimą apie likusį laiką iki maldos.
    Kuo man įsiminė Saudi? Al Ulos uolomis ir dirbtiniu miestu (KAEC : KING ABDULLAH ECONOMIC CITY), kurio šūkis: “Come and experience a new way to live, work and play. We are creating a next generation city for a new generation”. Šio miesto brošiūroje vienas pagrindinių faktų – pirmasis miestas, kuriame yra viešas pliažas. Tačiau pliaže nei vieno žmogaus, šalia pliažo parko žolę kedena pakistaniečiai, ar indai, o vienintelis ne viešbutyje sutiktas musulmonas atnešė mums žirklutes pamatęs, jog turime didžiulius lipdukus ir beviltiškai ilgai bandome lygiai apklijuoti jais savo automobilį. 
  3. Ar galima gerti alkoholį? Perskaičius google atsakymą, drįsčiau paprieštarauti. Viešbučiuose tikrai gausite alkoholio, aišku nerasite jo kambario šaldytuve, tačiau restorane tikrai įsigysite. Taip pat, net didžiausio užkampio parduotuvėlėj, kurioje gali pasijausti, kad iš vis pirmą kartą arabas pamatė europietį ne per TV, gali įsigyti nealkoholio alaus. Netgi įvairių skonių. Žodžiu, didelio skirtumo nuo Lietuvoje vykdomų Verygos įstatymų nepajusite. 🙂 
  4. Iš kur kilo Saudo Arabijos pavadinimas? Jei musulmonų vahabistų sektos lyderis Abdul Azizas ibn Saudas, žlungant Osmanų imperijai, nebūtų užkariavęs savo gimtojo miesto Rijado ir palaipsniui suvienijęs visos šalies, kovojant prieš Rašidų dinastiją, šiandiena Saudo arabiją vadintume Rašidų arabija. 

Taigi, keičiam google istoriją į naujas patirtis ir pasileidžiam į nuotykį po Saudo arabiją 2020!

Tags are not defined